Finala Europa League: Atletico Madrid vs Athletic Bilbao - SCOR 3-0 VIDEO + GALERIE FOTO

Atletico Madrid a câștigat Finala Europa League, disputată pe National Arena din București, învingând pe Athletic Bilbao cu scorul de 3 la 0.

Radamel Falcao a deschis scorul în minutul 9 cu un un șut la vinclu porții lui Iraizoz. Falcao a ajuns la 29 de goluri în 29 de meciuri în Europa League și e deja pe locul 3 într-un clasament all-time al marcatorilor din această competiție.

Falcao nu s-a oprit aici - în minutul 34 a marcat al doilea gol în acest meci și a ajuns la 12 goluri în acest sezon.

În minutul 85, Atletico a făcut 3-0. Diego a marcat după o acţiune personală în care a trecut de 3 basci şi a finalizat cu un şut puternic, cu stângul, în cros, din interiorul careului, poziţie lateral stânga.