FCSB - Voluntari, rezultat. Schimbare de lider în Liga 1

FCSB a învins cu 2-1 pe Arena Națională formația FC Voluntari.

Fără să impresioneze, FCSB a învins-o pe FC Voluntari cu 2-1 și a revenit, deocmdată, pe primul loc în clasamentul Ligii 1.

După 0-0 la pauză, deschiderea de scor a venit în cele din urmă în minutul 52. Gnohere a speculat o nesincronizare incredibilă din apărarea oaspeților și a înscris din câțiva metri, informează GSP.

FC Voluntari s-a aruncat în atac, sperând să plece de pe Arena Națională cu un punct, dar defensiva ilfovenilor a clacat din nou. Fundașul Igor Armaș a greșit incredibil o minge, iar oportunistul Gnohere a făcut "dubla" în minutul 76.

Ilfovenii au mai sperat pe final, după reușita lui Tudorie din minutul 85, dar steliștii au rezistat până la final asediului și și-au securizat victoria.

FCSB acumulează 24 de puncte și revine temporar pe primul loc. Roș-albaștrii pot fi depășiți de CFR Cluj, care joacă duminică pe terenul lui Sepsi, mai scrie sursa citată.