FCSB, primul amical al verii. Rezultat final, meci spectaculos

Darius Muresan / 22 iun 2018 / 08:19 Salveaza PDF Comentarii
Descriere foto:

FCSB a disputat primul amical al verii. Vicecampioana s-a impus fără emoții împotriva modestei CS Cornu, scor 4-1.

Aşa cum anunţase Gigi Becali, Dică a schimbat sistemul, a trecut de la 4-2-3-1 la 4-3-3-, iar în echipa de start şi-a făcut loc şi Olimpiu Moruţan, trimis la mijlocul terenului. Contra unui adversar modest, testul a fost reuşit. Iar Florinel Coman a avut nevoie de doar două minute pentru a deveni primul marcator al roş-albaştrilor în acest sezon, după o acţiune personală finalizată cu succes. Apoi, vicecampionii au pasat, au încercat să lege câteva trasee de joc, iar al doilea gol a venit de la Florin Tănase, în minutul 39, după un penalty obţinut şi transformat de căpitanul FCSB, informează Prosport.

Până la pauză, Coman a marcat din nou, iar singurele emoţii au venit în repriza a doua. Mai întâi prahovenii au obţinut un penalty, dar Vlad şi-a făcut treaba şi l-a apărat. Apoi, în minutul 65, CS Cornu a marcat pentru 3-1. Înaintea finalului, în minutul 87, Ovidiu Popescu a marcat şi el şi Nicolae Dică se poate declara mulţumit la finalul unui meci, primul din pregătiri, în care elevii săi au punctat de patru ori.

Copyright 2018 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.