FCSB - Dinamo, rezultat final. Unicul derby, live text

fcsb - rudar

FCSB - Dinamo, rezultat final. Cele două mari rivale s-au confruntat în cea de-a doua etapă a ediţiei 2018-2019 a Ligii 1.

UPDATE 16: Arbitrul pune punct partidei. Meciul s-a încheiat la egalitate, 3-3.

UPDATE 15: GOOL Dinamo! În minutul 89 Mihai Popescu readuce egalitatea pe tabela de marcaj cu o lovitură de cap după un corner.

UPDATE 14: Crainicul stadionului anunţă că asistă la partidă peste 27.000 de suporteri.

UPDATE 13: GOOL FCSB. Este 3-2 pentru FCSB după un gol marcat de Florinel Coman în minutul 68.

UPDATE 12: GOOL Dinamo! Dan Nistor restabileşte egalitatea în minutul 61 cu un şut superb de la marginea careului.

UPDATE 11: GOOL FCSB! Florinel Coman înscrie în minutul 55 direct din corner, profitând de faptul că apărarea lui Dinamo nu a avut niciun jucător la bară.

UPDATE 10: A început repriza a doua. O nouă ocazie mare pentru FCSB.

UPDATE 9: Este pauză pe Arena Naţională. FCSB şi Dinamo se află la egalitate, scor 1-1.

UPDATE 8: GOOL Dinamo! Mircea Axente înscrie în prelungirile primei reprize cu un şut perfect din careu. Scorul este 1-1.

UPDATE 7: Minutul 28. Ocazie mare a lui Dinamo. Mircea Axente pătrunde în careu dar este deposedat de minge.

UPDATE 6: Minutul 20. Lovitură liberă pentru Dinamo, dintr-o poziţie periculoasă, la marginea careului FCSB.

UPDATE 5: GOOL! Gnohere înscrie din corner în minutul 10. FCSB conduce cu 1-0, prin golul marcat de Gnohere.

UPDATE 4: Minutul 9. Şut puternic al lui Tănase din afara careului. Prima mare ocazie pentru FCSB. Penedo a respins în corner.

UPDATE 3: A început partida. Dinamo are posesia. Meciul a fost întrerupt din cauza fumului provocat de suporterii din galerie care au aprins torţe.

UPDATE 2: Echipele au intrat pe teren. Circa 25.000 de spectatori asistă la meci.

UPDATE 1. Echipele de start:

FCSB: 34. Cristian Bălgrădean - 20. Romario Benzar, 16. Bogdan Planic, 4. Mihai Bălaşa, 15. Marco Momcilovic - 23. Ovidiu Popescu, 8. Lucian Filip - 98. Dennis Man, 10. Florin Tănase, 80. Filipe Teixeira - 9. Harlem Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică.
Rezerve: 99. Andrei Vlad - 6. Dragoş Nedelcu, 7. Florinel Coman, 11. Olimpiu Moruţan, 13. Junior Morais, 17. Antonio Jakolis, 92. Kamer Qaka.

Dinamo: 26. Jaime Penedo Cano - 17. Nicolae Corbu, 6. Mihai Popescu, 3. Georgios Katsikas, 93. Sergiu Popovici - 4. Sergiu Hanca, 18. May Mahlangu, 10. Dan Nistor - 7. Deian Sorescu, 30. Mircea Axente, 20. Diogo Salomao. Antrenor: Florin Bratu.
Rezerve: 1. Vlad Muţiu - 9. Ivan Pesic, 13. Denis Ciobotariu, 15. Vlad Olteanu, 21. Tomislav Gomelt, 29. Mihai Neicuţescu, 99. Robert Moldoveanu.

Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Bihor), Sebastian Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Constantin Stătescu (Bucureşti) - LPF. .

FCSB - Dinamo, rezultat final. FCSB şi Dinamo, rivalele de-o viaţă, se confruntă în primul şoc al Ligii 1, ediţia 2018-2019, meciul urmând a se disputa duminică, 29 iulie, începând cu ora 21.00, pe Arena Naţională din Bucureşti.

FCSB - Dinamo, rezultat final. "Unicul derby" va fi transmis în regim de live text pe DC News.

FCSB - Dinamo, rezultat final. Florin Bratu se află la primul derby din calitate de antrenor, în timp ce, de partea cealaltă, Nicolae Dică nu a pierdut niciun meci în faţa rivalilor de la Dinamo.

FCSB - Dinamo, rezultat final. În prima etapă, FCSB a pierdut în faţa Astrei, scor 0-1 pe terenul de la Giurgiu. Dinamo a câştigat, pe teren propriu, scor 2-1 în faţa echipei FC Voluntari, goluri înscrise de Sorescu si Salomao.

FCSB - Dinamo, rezultat final. Pe de altă parte, FCSB şi-a luat revanşa în faţa suporterilor, impunându-se în Slovenia, cu 2-0, cu golurile marcate de Denis Man si Filipe Teixeira, în meciul de Europa League cu Rudar Velenje.