FC Vaslui – „U” Cluj 2-0, într-un meci în care s-a accidentat arbitrul de centru

În ultimul meci al etapei a 20-a, FC Vaslui a învins cu scorul de 2-0 (1-0), pe teren propriu, pe „U” Cluj. Golurile au fost marcate de Papp, în minutul 42, şi Adailton, în minutul 78. În minutul 49, s-a petrecut un eveniment mai puţin întâlnit la fotbal, arbitrul de centru Augustus Constantin a suferit o ruptură musculară la coapsa dreaptă şi a trebuit să fie schimbat cu rezerva Emil Voicu.

În clasament, FC Vaslui ocupă locul 3, cu 38 de puncte, în vreme ce „U” Cluj se situează pe poziţia a 14-a, cu 21 de puncte.