Cele mai citite

FC Timişoara şi-a propus promovarea în Liga I şi calificarea în finala Cupei României

Retrogradată în vară din cauza criteriilor financiare şi organizatorice, FC Timişoara şi-a făcut publice obiectivele pentru noul sezon.

„Ne dorim revenirea în Liga I şi, deşi este greu, dar nu imposibil, vrem sa ajungem în finala Cupei . Avem un nucleu de jucători capabili să îndeplineasca obiectivele impuse. S-au produs o serie de modificări în lot. Unii au plecat fiindcă li s-au încheiat contractele, cu alţii am reziliat angajamentele de comun acord. E posibil ca nu mai mult de doi jucători să mai plece pâna la începerea campionatului", a spus Gheorghe Chivorchian, preşedintele Consiliului Director al clubului bănăţean.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close