EURO 2016. LIVE SCORE Irlanda-Suedia

Partida Irlanda-Suedia de la EURO 2016 se dispută în aceste momente.

EURO 2016. SCOR FINAL IRLANDA-SUEDIA: 1-1

Este autogol în minutul 71. Scor 1-1. Ciaran Clark (Irlanda), încercând să respingă în interiorul careului de şase metri o centrare, trimite balonul cu o lovitură slabă cu capul în spatele propriului portar.

1-0 în minutul 48. Wesley Hoolahan (Irlanda) a executat un şut din prima care se duce în partea dreaptă a porţii.

Este 0-0 la pauză după o primă repriză fără vreo șansă de marcare, fără momente spectaculoase. Cele două echipe au un joc apropiat, nu este o echipă care să domine.

Cele două echipe pleacă în această competiție de pe poziții aproximativ egale. În minutul 25 este 0-0. O șansă uriașă a avut Irlanda în minutul 9, dar a fost irosită d Jeff Hendrick. El a câștigat spaţiu de un metru şi a trimis un şut rachetă de la distanţă medie direcţionat în partea stângă a porţii, dar Andreas Isaksson a reușit o apărare fantastică.