EURO 2016. Italia - Suedia LIVE SCORE

Italia si Suedia joaca astazi, vineri 17 iunie, intr-un meci contand pentru Grupa E de la Euro 2016. Italienii au fost victoriosi in meciul de debut, impunandu-se cu un scor de 2-0 contra Belgiei, vazuta de multi printre favoritele la castigarea turneului.

Meciul s-a terminat.

90+1 Antonio Candreva (Italia) nu trimite o centrare în interiorul careului dintr-o lovitură de la colţ. El pasează balonul la coechipierul aflat lângă el.

88' Gol! Datorită lui Eder (Italia).

76' Meciul este întrerupt. Giorgio Chiellini (Italia) cere îngrijiri medicale.79' Oscar Lewicki (Suedia) intră în joc ca rezervă înlocuindu-l pe Albin Ekdal.

74' S-a făcut o schimbare. Thiago Motta (Italia) l-a înlocuit pe Daniele De Rossi.

66' Kim Kallstrom (Suedia) execută o lovitură de la colţ, dar portarul sare şi reţine mingea.

55' Pasa lui Alessandro Florenzi (Italia) e interceptată de Andreas Isaksson și atacul este oprit.

46' Se aude fluierul şi Viktor Kassai începe repriza a doua.

42' O pasă lungă în adâncime spre Zlatan Ibrahimovic (Suedia) este interceptată. Suedia forţează un corner. Adversarul va avea o nouă ameninţare de atac.45' Meciul a ajuns la pauză.

34' Nici unul dintre atacanţi din zona de pedeapsă nu a reuşit să preia pasa lobată trimisă de Emanuele Giaccherini (Italia). El trebuie să-şi îmbunătăţească precizia pentru data viitoare.

30' Victor Nilsson-Lindelof (Suedia) de pe lângă linia de margine centrează balonul în interiorul careului, dar nu a prin şutul aşa cum a plănuit, şi mingea este respinsă de defensiva bine organizată.

25' Graziano Pelle (Italia) a folosit putere excesivă pentru a câştiga balonul de la adversar. Viktor Kassai a văzut acest lucru şi nu a ezitat să ia o decizie.

22' Kim Kallstrom (Suedia) execută cornerul, dar fundaşi adverși sunt pregătiţi să respingă mingea la un loc sigur.

14' Zlatan Ibrahimovic (Suedia) a comis un fault în atac şi Viktor Kassai imediat fluieră o fază fixă.

12'  Giorgio Chiellini (Italia) trimite o pasă în diagonală, dar acolo nu este nimeni care să preia mingea şi să finalizeze faza.

7' Antonio Candreva (Italia) centrează în careu dar Andreas Isaksson interceptează.

De cealalta parte, Suedia vine dupa un rezultat de egalitate obtinut contra Irlandei.

Italia si Suedia s-au mai intalnit de 14 ori, iar scandinavii au statistica de partea lor, castigand 7 meciuri. Cinci partide s-au terminat cu victoria Italiei, iar doua dueluri s-au terminat la egalitate.