Judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție au decis: Elena Udrea merge acasă, unde va sta în arest la domiciliu. Jurnalistul Radu Tudor a apreciat schimbarea măsurii de arest drept o \"victorie\".
\"Mi se pare că e o mare victorie a Elenei Udrea. Operațiunea de desfundare a nasului în public a dat roade. Așa o văd eu. Ce avea de spus Elena Udrea pentru cei pe care i-a acuzat a produs efecte. Să stai la Stejarii, într-un resort de cinci stele cu piscină și să consideri arestat într-o poveste atât de complicată e, din punctul meu de vedere, o lovitură, din partea Elenei Udrea. Mâine, DNA va veni cu o nouă cerere de arestare\", a comentat Radu Tudor, la Antena 3, schimbarea măsurii de arest preventiv la Poliția Capitalei cu arest la domiciliu, decisă de către judecătorii ÎCCJ.

