Eibar - Real Madrid, emoții uriașe. Ronaldo, omul meciului

Ronaldo
Ronaldo

Real Madrid s-a impus cu emoții în fața celor de la Eibar, 2-1, într-un meci din etapa a 28-a din La Liga. Cristiano Ronaldo a fost eroul madrilenilor, marcând ambele goluri.

După un început bun al celor de la Eibar, Cristiano Ronaldo a deschis scorul. Starul portughez a marcat în minutul 34, cu un șut din mijlocul careului.

Eibar a început bine și repriza a doua, iar în minutul 50 a egalat prin Ramis. Fundașul e egalat cu o lovitură din cap, de la 6 metri, după un corner. Real a reușit să câștige meciul grație golului marcat de Cristiano Ronaldo, în minutul 84. Atacantul a marcat cu o lovitura de cap din 6 metri, informează GSP.

Grație acestei victorii, Real ajunge la 57 de puncte, cu patru mai puțin decât Altetico Madrid, locul 2, și cu 12 mai puțin decât Barcelona. Eibar este pe locul 8, cu 39 de puncte