Dudelange - CFR Cluj, dezastru pentru campioana României

CFR Cluj
CFR Cluj

Rezultat surpriză pentru campioana României, care a pierdut cu scorul de 2-0 în primul meci din play-off-ul pentru grupele Europa League.

Luxemburghezii au dominat autoritar partida şi au semnat ocaziile importante. Clujenii au fost aproape de a înscrie prin Ţucudean, la scorul de 1-0 pentru gazde, informează Prosport.

Culio s-a accidentat în minutul zece al partidei, şi nu a mai putut continua jocul, urmând să fie înlocuit cu Males. Gazdele au avut emoţii în debutul reprizei secunde, portarul Joubert fiind scos pe targă de pe teren în urma unui duel cu Cristi Manea. Acesta nu a mai putut continua partida şi a fost înlocuit cu Frising, mai scrie sursa citată.

CFR Cluj va disputa returul la Cluj săptămâna viitoare, joi.