€ 5.0914
|
$ 4.3359
|
Curs valutar: € 5.0914
|
$ 4.3359
 

Dosarul Bercea: \"Am cerut DNA audierea lui Traian Băsescu\"

mircea_traian_basescu_49902900
 

Avocatul Pavel Abraham, apărătorul familiei Anghel în dosarul Bercea Mondial - Mircea Băsescu, spune că a cerut, din nou, audierea președintelui Traian Băsescu.

Direcția Națională Anticorupție a respins astfel de solicitări în trecut, dar avocații familiei Anghel insistă pentru audierea președintelui Băsescu pentru că, spun ei, ar lămuri anumite elemente din dosar.

vocatul familiei Bercea, Pavel Abraham, a dezvăluit, la Antena 3, că DNA refuză vehement să-l audieze pe preşedintele Traian Băsescu în dosarul Bercea-Băsescu.

Procurorii consideră că lucrurile sunt clare şi nu mai este necesară audierea preşedintelui Traian Băsescu.

Avocatul Pavel Abraham a declarat că \"a considerat necesară audierea lui Traian Băsescu. Parchetul a considerat să o respingă şi este dreptul său legal\", conform antena3.ro.

Avocatul familiei Bercea a mai declarat că se pot face demersuri împotriva acestei decizii, precizând: \"Vom evalua şi vom face demersurile necesare\".

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close