€ 5.2592
|
$ 4.5281
|
Curs valutar: € 5.2592
|
$ 4.5281
 

Dopaj cu diuretice în Turul Franței

Data publicării: 19 Iul 2012

Frank Schleck a picat testul antidoping, fapt pentru care a fost audiat marți seară, la poliția din Pau.

[caption id="attachment_208108" align="alignleft" width="310"] Sursă foto: www.eltiempo.com[/caption]

Schelck care a ocupat locul al treilea în ediția de anul trecut a Turului Franței a fost depistat pozitiv cu diuretic, drept urmare a părăsit concursul, informează Mediafax.

Luxemburgezul în vârstă de 32 de ani s-a prezentat singur la comisariat. Pentru fapta sa riscă o sancțiune de la un avertisment, până la doi ani de închisoare.

Schleck nu este primul rutier al Marii Bucle depistat pozitiv. De-a lungul timpului au mai fost  depistați și alți sportivi precum Alexandr Kolobnev sau Alberto Contador

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
x close