Fotbal - Liga I: Dinamo - Pandurii 2-1

Sâmbătă seara, într-un meci din etapa a 22-a a Lidii I de fotbal, Dinamo București a învins-o pe Pandurii Târgu Jiu cu scorul de 2-1 (1-0).

Echipa care a deschis scorul a fost Dinamo, prin atacantul Marcel Essombe, aflat în poziția de ofsaid. După pauză, Pandurii a egalat prin Valentin Munteanu în minutul 62, la doar trei minute de la intrarea sa pe teren.

Scorul a fost încheiat de fundașul echipei Dinamo, Ante Puljic (90+1).
După eliminarea mijlocașului ceh Lukas Droppa în minutul 86, Pandurii a terminat meciul în zece oameni, dar și fără antrenor principal deoarece Edi Iordănescu a fost trimis la vestiare de arbitru în prelungirile partidei.

În acest sezon, Pandurii a fost învinsă de Dinamo de trei ori, în Cupa Ligii, în Cupa României și în campionat.