Dinamo, egal cu Steaua! Calificare dramatică a câinilor

După 0-0 în tur, Steaua și Dinamo au remizat din nou, însă de această dată 2-2. "Câinii" se califică în finala Cupei României grație golurilor marcate în deplasare.

Enache a marcat în minutul 17 din pasa lui Nicușor Stanciu. Când mai erau doar două minute din prima repriză Alex Bourceanu a luat un cartonaș roșu stupid.

Din acest moment echilibrul s-a rupt. Ekeng a egalat în minutul 51 cu un șut fabulos din afara careului. Peste doar un minut Chipciu a egalat cu un șut slab din apropiere.

Puljici a egalat pentru Dinamo, din nou, în minutul 75, după o fază la care Marc și Essombe au ratat pe rând. Dinamo se califică în finală, unde o va întâlni pe învingătoarea dintre CFR Cluj și ASA Târgu Mureș, care joacă mâine, de la 20:30. În tur a fost 0-0.