Urmărește emisiunea live

Cupa Turciei. Marius Șumudică, calificare cu Kayserispor în sferturile de finală

Echipa Kayserispor, antrenată de Marius Şumudică, s-a calificat joi în sferturile de finală ale Cupei Turciei.

Învingătoare în tur cu 3-1, echipa lui Şumudică a obţinut o calificare fără emoţii, scor 2-0.

De Amorim, debutant la Kayserispor şi folosit până în minutul 58, a înscris în minutul 29. Boldrin, care a fost integralist, a punctat în minutul 80.

Fundaşul portughez Tiago Lopes, fost la CFR Cluj, a jucat din minutul 46 la oaspeţi, la care Cristian Săpunaru şi Silviu Lung jr au fost rezerve.

În această lună, William De Amorim a fost împrumutat de FCSB, cu clauză de achiziţie definitivă, la Kayserispor. Şumudică i-a fost antrenor lui De Amorim la Astra Giurgiu.

În campionat, Kayserispor este pe locul 5 după etapa a 17-a, ultima din tur. Antalyaspor se află pe poziţia a 15-a, prima deasupra zonei retrogradării.

Marea surpriză din optimile de finală ale Cupei Turciei a fost eliminarea liderului campionatului, Istanbul Başakşehir, de către divizionara secundă Giresunpor. Învinsă în tur cu 3-1, Istanbul Başakşehir nu a reuşit în manşa a doua decât o victorie cu 2-1.