Cupa României: Rapid, victorie uriașă. Un nou meci de foc pentru giuleșteni

rapid baraj
rapid baraj

Rapid București, Liga 3, s-a calificat mai departe în Cupa României după ce a învins divizionara secundă Daco-Getica, în turul 4 al competiției, scor 2-1.

Fosta Juventus București, echipa retrogradată din Liga 1 anul trecut, nu a avut nicio șansă în fața giuleștenilor, care au jucat pe teren propriu, elevii lui Schumacher dominând meciul de la un capăt la celălalt, informează GSP.

Golurile giuleștenilor au fost reușite de Goge, în minutul 42, și Vlada, un eurogol în minutul 70.

În penultimul minut de joc arbitrul Moroița le-a acordat celor de la Daco-Getica un penalty inventat, după o simulare a lui Raphael Stănescu. Același jucător a marcat pentru echipa sa de la punctul cu var.

Rapid merge în șaisprezecimi, fază în care vor intra și echipele de Liga 1, mai scrie sursa citată.