CUPA MONDIALĂ 2014. Ce gafă a făcut Emil Hossu Longin

Emil Hossu Longin, unul dintre comentatorii trimiși de TVR la CUPA MONDIALĂ din Brazilia, a gafat la meciul dintre Franța și Elveția.

CUPA MONDIALĂ 2014. În ultimul minut de prelungire a partidei, francezul Benzema a înscris, dar "centralul" olandez Kluipers fluierase în prealabil finalul partidei, scrire sportnews.ro

VEZI ȘI: MISTERUL CUPEI MONDIALE 2014. Cine este această femeie?

CUPA MONDIALĂ 2014. În ciuda faptului că reluările TV l-au arătat pe selecționerul Franței, Didier Deschamps, nemulțumit de decizia arbitrului, comentatorul TVR Emil Hossu-Longin nu a sesizat că golul nu a fost validat și a anunțat că partida s-a terminat cu scorul de 6-2 pentru Franța.

VEZI ȘI: PERLE ale comentatorilor CM 2014: HOSSU-LONGIN a calculat greșit

CUPA MONDIALĂ 2014. Nici moderatorul emisiunii de analiză a turneului final de la TVR "Mondial 2014", Tudor Furdui, nu și-a dat seama că arbitrul nu a validat golul și a anunțat, la rândul lui, că Franța s-a impus cu scor de tenis.