CSU CRAIOVA - STEAUA 0-0. ”Roș-albaștrii” rămân fără victorie în retur

Steaua rămâne fără victorie în retur, după ce duminică a remizat cu CSU Craiova, scor 0-0, într-un meci disputat pe terenul execrabil al stadionul "Extensiv" din Bănie. Elevii lui Costel Gâlcă nu au reușit să marcheze, chiar dacă au jucat timp de 40 de minute cu un om în plus.

Oltenii au început în atac meciul, iar în minutul 20 Briceag a scăpat de marcajul lui Papp şi a trimis din 9 metri în plasa laterală. După trei minute, Brandan a văzut primul cartonaş galben al partidei, iar la cinci minute de la startul reprizei secunde a fost avertizat pentru a doua oară şi trimis la vestiare, scrie gsp.ro.

În minutul 80 a debutat la Steaua Gabi Tamaş, care a intrat în locul lui Rusescu şi a fost folosit ca mijlocaş la închidere. Cu cinci minute înainte de final, Popa a fost găsit bine în careu, dar şi-a făcut greşit preluarea şi n-a reuşit să şuteze cum şi-ar fi dorit.

În ultimele secunde ale partidei, Acka l-a jenat pe Ţucudean în propriul careu, dar arbitrul n-a schiţat nici un gest.

După două meciuri din retur, Steaua rămâne fără gol marcat.

Au evoluat echipele:

CSU Craiova: Bălgrădean - S. Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu - Tîrnăcop, Madson, Brandan, Briceag (Herghelegiu 73) - Bawab (Kay 84), Nuno Rocha (Mateiu 68). Rezerve: Straton - Dumitraş, Izvoranu, A. Ivan

Steaua: Cojocaru - Rîpă, Papp, Varela, Guilherme - Prepeliţă, Bourceanu (Ţucudean 64) - Popa, Stanciu (Iancu 75), Chipciu - Rusescu (Tamaş 80). Rezerve: Arlauskis - Filip, Toşca, Neagu

Vezi și: Liga 1: Antrenor demis după doar două etape din retur. Cine îi ia locul