Craiova, dramatism total în Liga 1. Universitatea, meci de infarct

Concordia Chiajna a pierdut dramatic acasă cu CSU Craiova, 1-2, meci contând pentru etapa a 15-a din Liga 1. Universitatea Craiova s-a apropiat la un singur punct de liderul CFR Cluj.

Oltenii s-au dezmorțit după un start timid și au reușit să marcheze în minutul 31, prin Băluță. Vedeta lui CSU a înscris din interiorul careului după o pasă perfectă a lui Briceag, informează GSP.

Concordia Chiajna a egalat însă în minutul 88, prin fostul dinamovist Andrei Marc, care a împins mingea în poartă din câțiva metri, în urma unei faze fixe.

Când nimeni nu mai credea nimic, oltenii au dat lovitura în prelungiri. Martici a marcat cu un șut superb în vinclu, după ce Manasse a luftat inexplicabil în propriul careu.

CSU Craiova urcă pe locul doi, cu 31 de puncte, se apropie la un singur punct de CFR Cluj și își anunță candidatura serioasă la titlu.