Craiova - Dinamo, victorie istorică. Băluță, promisiune: Cu orice preț!

Universitatea Craiova

Craiova a trecut în sferturile Cupei României de Dinamo București (1-0).

Alexandru Băluță le promite fanilor Craiovei un trofeu în acest sezon. Universitatea s-a calificat în semifinalele Cupei României după 3-0 cu Dinamo și este principala favorită la câștigarea competiției.

"Pentru noi este important că am reuşit să câştigăm acest meci. Ştiam că nu va fi uşor, mai ales că Dinamo şi-a jucat ultima şansă, dar sunt fericit că le-am adus o bucurie aşa mare suporterilor. Acum ne concentrăm pe meciul viitor din playoff.

Am dominat partida, am avut ocazii în prima repriză, în partea a doua era normal ca ei să rişte mai mult, dar nu au avut ocazii clare de gol.

Publicul ne-a ajutat enorm, au fost momente grele pe teren, care nu ne ajută deloc, dar fanii ne-au împins de la spate şi am reuşit calificarea. Ne temeam de prelungiri, acolo nu poţi să-ţi dai seama ce se poate întâmpla. Îmi doresc să aducem acest trofeu cu orice preţ şi să ne batem la campionat", a spus Băluţă, la Telekom Sport, citat de GSP.