Cele mai citite

Chichirău dezvăluie MIZA după eșecul lui Barna. Pe cine susține: Este cel mai calificat

cosette-chichirau_28149000
Cosette Chichirău FOTO AGERPRES

Cosette Chichirău a spus că este dezamăgită de rezultatele obţinute de USR la alegerile prezindenţiale, printr-o intervenţie telefonică la B1 TV. De asemenea, ea a vorbit şi despre actuala miză a partidului. 

"Rezultatul este dezamăgitor. Miza mare acum pentru noi sunt localele. Avem oraşe mari de câştigat: Iaşi, Bucureşti, Constanţa... Noi trebuie să câştigăm aceste alegeri. Nu putem să lăsăm aceste oraşe PSD-ului în continuare. Ne trebuie o soluţie. Astăzi este necesară o soluţie naţională de unificare a dreptei pentru locale", a spus Cosette Chichirău la B1 Tv.

Întrebată ipotetic dacă în calitate de lider al USR Bucureşti l-ar prefera pe Nicuşor Dan în locul lui Vlad Voiculescu drept candidat la Primăria Capitalei, Chichirău a răspuns: 

"Aş vrea ca Nicuşor Dan să fie candidatul USR PLUS, pentru că este cel mai calificat candidat. Şi-a dedicat viaţa Bucureştiului, cunoaşte problemele, cunoaşte oraşul, are competenţă. Nu vorbeşte aiurea. Este un candidat calificat." 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Personalități politice
Citește mai multe din Personalități politice
x close