Chelsea - Steaua 1-0: Roș-albaștrii termină pe ultimul loc grupa de Champions League

Steaua - Chelsea

Steaua a pierdut miercuri seara ultimul meci din grupa de Champions League, cu 1-0, în fața echipei Chelsea Londra. Roș-albaștrii încheie un sezon prost în Europa, terminând grupa pe ultimul loc, cu o zestre de doar trei puncte.

[caption id="attachment_372108" align="alignleft" width="310"] foto: Mirror[/caption]

Chelsea a deschis scorul pe Stamford Bridge în minutul zece, prin Demba Ba, după un corner. Atacantul englezilor a profitat de luftul lui Georgievski și a împins mingea în poarta lui Tătărușanu, din apropiere.

Același Demba Ba a marcat în minutul 87, însă golul său a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Echipele de start:

Chelsea: Schwarzer - Ivanovic, D. Luiz, Terry, A. Cole - Obi Mikel, Lampard -Willian, Oscar, Hazard - Ba

Rezerve: Cech, Cahill, Ramires, De Bruyne, Torres, Mata, Schurrle. Antrenor: Jose Mourinho.

Steaua: Tătăruşanu - Georgievski, Gardoş, Szukala, Latovlevici - Pintilii - Chipciu, Stanciu, Iancu, Pârvulescu - Kapetanos

Rezerve: Niţă, Varela, Prepeliţă, Cristea, Neagu, Tatu, Piovaccari. Antrenor: Laurențiu Reghecampf.