Champions League: Rezultatele serii de marți

A fost o seară de Champions League cu numeroase goluri și meciuri cu răsturnări spectaculoase de scor. Românul Claudiu Keșeru a reușit să înscrie în poarta lui Arsenal, însă nu a fost suficient pentru ca bulgarii de la Ludogorets să învingă.

Beșiktaș-Napoli 1-1, Napoli a fost la un pas să piardă, însă a egalat prin Hamsik în minutul 82.

Atletico Madrid- FK Rostov 2-1. Griezman face dubla și salvează echipa din Madrid de un rezultat rușinos. Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+3.

Benfica-Dynamo Kiev 1-0. Echipa ucrainiană a ratat un penalty în minutul 68.

Basel-PSG 1-2. PSG câștigă în minutul 90 prin Meunier.

Ludogorets-Arsenal 2-3. Românii Moți și Keșeru au fost titulari. Ludogorets conducea cu 2-0 în minutul 15 după ce Keșeru a marcat golul 2. Până la pauză bulgarii au fost egalați, iar inevitabilul s-a produs în minutul 88 atunci când Ozil a făcut 2-3 reușind cea mai spectaculoasă revenire a serii.

Manchester City-Barcelona 3-1, Guardiola își ia revanșa. Deși Barcelona a deschis scorul prin Messi, Gundogan face meciul vieții și înscrie două goluri pentru City. De Bruyne și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

Monchengladbach-Celtic 1-1, Gladbach a jucat aproximativ 20 de minute în inferioritate numerică și a fost egalată din penalty.

PSV-Bayern 1-2, PSV a marcat prima, însă scorul a fost întors de Bayern prin dubla lui Lewandowski.