CFR Cluj - Poli Iași, rezultat. Schimbare de lider în Liga 1

CFR Cluj
CFR Cluj

CFR Cluj a urcat pe locul 1 în Liga 1. Ardelenii au învins pe propriul teren pe Poli Iași, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 19 de Andrei Mureșan, care a împins mingea în poartă după un corner de pe partea stângă.

În ultimul minut al primei reprize, Patrick Petre putea egala, dar șutul jucătorului de la Iași a fost reținut de Arlauskis. Moldovenii au încercat să obțină o lovitură de pedeapsă în minutul 70, dar căderea lui Platini nu l-a impresionat pe arbitrul Cătălin Popa, care i-a arătat cartonașul galben pentru simulare, informează GSP.

CFR Cluj a luat fața celor de la FCSB, care au un meci în minus, și au urcat pe locul 1, cu 23 de puncte după 12 meciuri. Poli Iași rămâne pe poziția a 9-a, cu 14 puncte