Carla Suarez Navarro, scandal la US Open: ”E lipsă de respect!”

Carla Suarez Navarro a avut o reacție nervoasă cu privire la comportamentul fanilor prezenți la US Open.

Mai exact, ea i-a criticat foarte dur pe spectatorii meciului disputat de jucătoarea spaniolă contra lui Madison Keys, informează Digi Sport. Partida din sferturile de finală a fost pierdută de reprezentanta Spaniei cu 6-4, 6-3.

"Este o lipsă de respect ce s-a întâmplat, ca atunci când jucăm să mai fie oameni care încă se plimbă sau își caută locul. I-am și zis lui Keys că trebuie să jucam, că dacă stăm după ei, nu mai apucăm să jucăm. Este ceva mai deranjant decât zgomotul.

Înțeleg că programul este puțin încărcat, dar mai bine facem pauză de jumătate de oră între meciuri, pentru ca toți oamenii să ajungă la meci. Am ajuns în sferturile de finală și oamenii se plimbă între puncte. M-am plâns de două sau de trei ori arbitrului, dar puteam să fac asta de sute de ori", a declarat Suarez Navarro, conform Mundo Deportivo, potrivit sursei citate.