Campionatul Mondial de Fotbal 2018. Programul meciurilor și cine transmite

Crişan Andreescu / 06 iun 2018 / 12:10 Salveaza PDF Comentarii
Descriere foto:

Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia debutează pe 14 iunie, când, după festivitatea de deschidere țara gazdă  va juca în compania Arabiei Saudite, de la ora 17:00, pe stadionul Lujniki din Moscova.

Campionatul Mondial de Fotbal. Cele 32 de echipe calificate la cea de-a 21 ediție  a CM de fotbal vor  juca pe 12 stadioane din 11 orașe . Vor fi nu mai puțin de 64 de partide, iar competiția va fi transmisă de TVR.

Cele 64 de partide se vor desfășura  pe stadioanele Lujniki și Spartak din Moscova, Sankt Petersburg, Soci, Samara, Kazan, Rostov-pe-Don, Volgograd, Nijni Novgorod, Saransk, Ekaterinburg și Kaliningrad.

Campionatul Mondial 2018. Programul  meciurilor

Grupa A

14 iunie, ora 17:00 Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)

15 iunie, ora 14:00 Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)

19 iunie, ora 20:00 Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)

20 iunie, ora 17:00 Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)

25 iunie, ora 16:00 Uruguay – Rusia (Samara)

25 iunie, ora 16:00 Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B

15 iunie, ora 17:00 Maroc – Iran (Sankt Petersburg)

15 iunie, ora 20:00 Portugalia – Spania (Soci)

20 iunie, ora 14:00 Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)

20 iunie, ora 20:00 Iran – Spania (Kazan)

25 iunie, ora 19:00 Spania – Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 19:00 Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C

16 iunie, ora 12:00 Franţa – Australia (Kazan)

16 iunie, ora 18:00 Peru – Danemarca (Saransk)

21 iunie, ora 14:00 Franţa – Peru (Ekaterinburg)

21 iunie, ora 17:00 Danemarca – Australia (Samara)

26 iunie, ora 16:00 Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki)

26 iunie, ora 16:00 Australia – Peru (Soci)

Grupa D

16 iunie, ora 15:00 Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)

16 iunie, ora 21:00 Croaţia – Nigeria (Kalinigrad)

21 iunie, ora 20:00 Argentina – Croaţia (Novgorod)

22 iunie, ora 17:00 Nigeria – Islanda (Volgograd)

26 iunie, ora 20:00 Islanda – Croaţia (Rostov)

26 iunie, ora 20:00 Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E

17 iunie, ora 14:00 Costa Rica – Serbia (Samara)

17 iunie, ora 20:00 Brazilia – Elveţia (Rostov)

22 iunie, ora 14:00 Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)

22 iunie, ora 20:00 Serbia – Elveţia (Kalinigrad)

27 iunie, ora 20:00 Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)

27 iunie, ora 20:00 Elveţia – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F

17 iunie, ora 17:00 Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)

18 iunie, ora 14:00 Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)

23 iunie, ora 17:00 Germania – Suedia (Soci)

23 iunie, ora 20:00 Coreea de Sud – Mexic (Rostov)

27 iunie, ora 16:00 Mexic – Suedia (Ekaterinburg)

27 iunie, ora 16:00 Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G

18 iunie, ora 17:00 Belgia – Panama (Soci)

18 iunie, ora 20:00 Tunisia – Anglia (Volgograd)

23 iunie, ora 14:00 Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)

24 iunie, ora 14:00 Anglia – Panama (Novgorod)

28 iunie, ora 20:00 Anglia – Belgia (Kalinigrad)

28 iunie, ora 20:00 Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H

19 iunie, ora 14:00 Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)

19 iunie, ora 17:00 Columbia – Japonia (Saransk)

24 iunie, ora 17:00 Japonia – Senegal (Ekaterinburg)

24 iunie, ora 20:00 Polonia – Columbia (Kazan)

28 iunie, ora 16:00 Senegal – Columbia (Volgograd)

28 iunie, ora 16:00 Japonia – Polonia (Samara)

Campionatului Mondial 2018, optimile de finală

Echipele de pe primele două locuiri din cele opt grupe se califică în faza următoare a competiției, optimile de finală.

30 iunie, ora 16:00 (meci 50) câștigătoare Grupa C – locul doi Grupa D (Kazan)

30 iunie, ora 20:00 (meci 49) câștigătoare Grupa A – locul doi Grupa B (Soci)

1 iulie, ora 16:00 (meci 51) câștigătoare Grupa B – locul doi Grupa A (Moscova, Lujniki)

1 iulie, ora 20:00 (meci 52) câștigătoare Grupa D – locul doi Grupa C (Nijni Novgorod)

2 iulie, ora 16:00 (meci 53) câștigător Grupa E – locul doi Grupa F (Samara)

2 iulie, ora 20:00 (meci 54) câștigătoare Grupa G – locul doi Grupa H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 16:00 (meci 55) câștigătoare Grupa F – locul doi Grupa E (Sankt Petersburg)

3 iulie, ora 20:00 (meci 56) câștigătoare Grupa H – locul doi Grupa G (Moscova, Spartak)

Campionatului Mondial 2018 – Sferturi de finală


Sferturile de finală ale competiției vor avea loc în două zile, 6 și 7 iulie. 

6 iulie, ora 16:00 sfertul 1: câștigătoare meciul 49 – câștigătoare meciul 50 (Nijni Novgorod)

6 iulie, ora 20:00 sfertul 2: câștigătoare meciul 53 – câștigătoare meciul 54 (Kazan)

7 iulie, ora 16:00 sfertul 3: câștigătoare meciul 55 – câștigătoare meciul 56 (Samara)

7 iulie, ora 20:00 sfertul 4: câștigătoare meciul 51 – câștigătoare meciul 52 (Soci)

Campionatului Mondial 2018, semifinale și finale


10 iulie, ora 20:00 semifinala 1: câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 20:00 semifinala 2: câștigătoare sfert 3 – câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

14 iulie, ora 16:00 finala mică (Sankt Petersburg)

15 iulie, ora 17:00 finala mare (Lujniki, Moscova)



Te-ar putea interesa








Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?


Copyright 2018 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


n-nxt.13