Urmărește emisiunea live

Boloni, parcurs excelent în Belgia. Victorie uriașă

Formaţia Royal Antwerp, antrenată de Ladislau Boloni, a învins, duminică seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Zulte Waregem, în etapa a 10-a din campionatul Belgiei.

Gazdele s-au impus prin golurile marcate de Obbi Oulare (minutul 18) şi Geoffrey Hairemans (minutul 59), din penalty, şi autogolul lui Marvin Baudry, din minutul 25, scrie Prosport.

Oaspeţii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 58, după eliminarea lui Michael Heylen, pentru cumul de cartonaşe galbene.

După 10 etape, Antwerp se află pe locul 3, cu 18 puncte, la egalitate cu echipa pregătită de Mircea Rednic, Royal Mouscron, şi formaţia lui Nicolae Stanciu şi Alexandru Chipciu, Anderlecht, care ocupă poziţia a patra, respectiv a cincea.

Lider este Club Brugge, cu 27 de puncte, iar pe locul secund este Charleroi, care a acumulat 21 de puncte.