Barcelona, spectacol în Cupa Spaniei. Scor de tenis

Messi
Messi

Barcelona a făcut spectacol în Cupa Spaniei după ce a învins-o pe Sevilla cu 6-1! În tur catalanii au pierdut 0-2, astfel că porneau cu șansa a doua pentru calificare.

Barcelona a început furtunos meciul. Philippe Coutinho, din penalty, în minutul 12, și Ivan Rakitic, cu un șut de la 14 metri, au stabilit scorul pauzei și au egalat situația la general, informează Gazeta Sporturilor. În minutul 27, Sevilla a ratat un penalty, după ce Jasper Cillessen a apărat șutul lui Ever Banega.

După pauză, Barcelona a accelerat din nou. Coutinho a făcut dubla, cu o lovitură de cap de la 11 metri, în minutul 52. Sergi Roberto a făcut 4-0 în minutul 54 cu un șut din mijlocul careului. Sevilla a reaprins meciul în minutul 67. Arana a marcat din 14 metri, cu un șut la colțul lung, după ce Cillessen a degajat greșit.

Până la final, catalanii au reușit să își mărească avantajul și să spulbere emoțiile calificării, prin Luis Suarez, 89, și prin Leo Messi, 90+1, mai informează sursa citată.