Urmărește emisiunea live

Barcelona nu i-a dat nicio șansă lui Napoli în Champions League. Urmează un duel de FOC

FC Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a întrecut-o pe Napoli cu scorul de 3-1 (3-1), sâmbătă seara, pe Camp Nou, în manşa secundă a optimilor de finală ale competiţiei, informează Agerpres.

După 1-1 în tur, catalanii au tranşat calificarea pe teren propriu, golurile lor fiind marcate de Clement Lenglet (10), Lionel Messi (23) şi Luis Suarez (45+1), în timp ce pentru oaspeţi a punctat Lorenzo Insigne (45+5 - penalty).

Oaspeţii au avut şi o bară, prin Mertens.

Barca a ajuns în sferturile de finală ale Ligii Campionilor pentru al 13-lea sezon consecutiv.

În sferturile de finală ale competiţiei, FC Barcelona o va înfrunta pe Bayern.

Liga Campionilor va continua sub forma unui mini-turneu la Lisabona, cu sferturi de finală, semifinale şi finală, toate în manşe unice.