Cele mai citite

Barcelona l-a dat în judecată pe Neymar

Autor: Rodica Mitu
cm_fotbal_78914000
supercupa romaniei

Barcelona l-a dat în judecată pe jucătorul Neymar şi cere despăgubiri de aproape 10 milioane de euro.

Într-un comunicat publicat pe site-ul oficial, Barcelona anunţă că l-a reclamat pe Neymar la FIFA, solicitându-i despăgubiri de 8,5 milioane de euro, plus o dobândă de 10%.

În cazul în care nu va achita suma solicitată, Barcelona cere ca aceasta să fie plătită de PSG, echipa care a plătit 222 de milioane de euro pentru transferul lui Neymar.

[citeste si]

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close