Barcelona - Athletic Bilbao în Cupa Regelui. Barcelona s-a calificat în sferturi

În Cupei Regelui, Barcelona a eliminat cu emoții Athletic Bilbao. În manșa secundă a optimilor de finală, catalanii s-au impus cu 3-1.

În partida tur de pe San Mames, bascii de la Athletic Bilbao s-au impus surprinzător cu 2-1, după ce au condus cu 2-0 însă catalanii au avut doi oameni în plus.

Barcelona avea nevoie ca de aer de victorie pentru a accede în sferturile competiției. Cu un Bilbao foarte ofensiv, se preconizeaz o partidă spectaculoasă.

Meciul dintre Barcelona și Athletic Bilbao a început de la ora 22:15 și a fost transmis în format livescore pe www.dcnews.ro

Iată echipele de start

Barcelona

Cillessen - Roberto, Pique, Umtiti, Alaba - Rafinha, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

Athletic Bilbao

Iraizoz - Balenziaga, Laporte, Exteita, Boveda - San Jose, Benat, Saborit, Eraso, Williams - Sabin

Min. 28 - Cartonaș galben Exteita (Ath. Bilbao)

Min. 30 - Cartonaș galben Umtiti (Barcelona)

Min. 36 - GOOOL !!! Barcelona deschide scorul. Neymar centrează de pe partea stângă iar Suarez reia perfect din voleu. 1-0 Barcelona. Bilbao trebuie să iasă la joc.

Pauză 1-0 Barcelona

Min. 48 - GOOOL !!! Barcelona își dublează avantajul prin Neymar. În acest moment Bilbao trebuie să marcheze pentru a duce meciul în prelungiri

Min. 52 - GOOOL !!!! Bilbao reduce din handicap la una din puținele ocazii de gol. A marcat Saborit, iar în acest moment dacă rezultatul se va menține vom avea prelungiri.

Min. 77 - GOOOL !!!! Messi face 3-1 din lovitură liberă. Cu 13 minute înainte de final, Bilbao e nevoită să mai marcheze pentru a se califica în sferturi

Min. 93 - Final de meci. Bilbao nu reușește suprizia. Se termină 3-1 și Barcelona se califică în sferturile Cupei Regelui