Astra Giurgiu s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa

ivanovski
ivanovski

Astra Giurgiu s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa, după ce a terminat la egalitate, joi, pe Arena Naţională din Bucureşti, scor 2-2 (0-0), cu formaţia slovacă AS Trencin, în manşa secundă a turului trei preliminar al competiţiei.

[caption id="attachment_352550" align="alignleft" width="310"] ivanovski[/caption]

Astra Giurgiu a remizat cu AS Trencin, scor 2-2, şi s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa

În tur, scorul a fost 3-1 în favoarea giurgiuvenilor, astfel că Astra s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa cu scorul general de 5-3.

Pentru Astra au marcat Ivanovski, în minutul 86, şi Tembo, în minutul 89, în timp ce pentru AS Trencin au înscris Adi, în minutul 83, şi Van Kessel, în minutul 88.

Astra Giurgiu: Lung - Măţel, Găman, Ben Youssef, Junior Morais - Seto (Bărboianu '90), Laban - Tembo, Budescu (Cristescu '63), William (Enache '75) - Ivanovski. Antrenor: Daniel Isăilă.

AS Trencin: Volesak - Cogley, Klescik, Ramon, Mazan - Bero (Hajradinovici '71) - Mondek (Van Kessel '61), William, Stefanik (Malec '80), Holubek - Adi. Antrenor: Lubos Nosicky.

Cartonaşe galbene: Ivanovski '44 / Adi '43, Klescik '73.