LIVE SCORE: ASTRA GIURGIU - AUSTRIA VIENA, de la ora 20:00

CFR Cluj - Astra Giurgiu

Astra Giurgiu a pierdut joi seară primul meci din grupele Europa League, scor 2-3, în compania echipei Austria Viena. Astra a jucat din minutul 79 cu un om în plus, după eliminiarea unui jucător austriac.

Minutul 16. ASTRA GIURGIU- AUSTRIA VIENA  0  1.  A marcat Holzhauser din penalty

Minutul 18. ASTRA GIURGIU- AUSTRIA VIENA 1-1.  Giurgiuvenii egalează prin Alibec.

Minutul 33. ASTRA GIURGIU- AUSTRIA VIENA 1-2.  Echipa austriacă preia conducerea.

La pauză,  ASTRA GIURGIU- AUSTRIA VIENA 1-2.

min 46. Dublă înlocuire de jucători la Astra, care încearcă să revină în joc. Au ieşit Lovin şi Daniel Niculae, au intrat Seto şi Nicoară.

min 59. ASTRA GIURGIU- AUSTRIA VIENA 1-3. Austriecii se desprind la două goluri diferenţă. A marcat Grunwald.

min 75. ASTRA GIURGIU- AUSTRIA VIENA 2-3. Săpunaru reduce din diferenţă.

min 79. Austriecii rămân în 10 jucători.  Rotpuller primeşte cartonaşul roşu.

Meciul s-a încheiat. În ciuda eforturilor din final ale giurgiuvenilor, golul egalării nu a mai venit. Astra Giurgiu debutează cu o înfrângere în primul meci din Europa League.