Urmărește emisiunea live

Astra - FCSB, rezultat final. Meci decisiv pentru roş-albaştri

Astra - FCSB este meciul serii în play-off-ul Ligii 1, echipa roş-albastră având nevoie de toate cele trei puncte pentru a se menţine în lupta pentru titlu.

Minutul 93. S-a terminat partida. Rezultat final: Astra Giurgiu - FCSB 0-2.

Minutul 86: Schimbare la FCSB. Gnohere, marcatorul primului gol al partidei iese de pe teren şi este înlocuit cu Hora.

Minutul 74: Bejan este eliminat după ce primeşte al doilea cartonaş galben în urma unei intrări dure la Man. Astra rămâne în zece oameni.

Minutul 72: Valentin Gheorghe iese de pe teren şi este înlocuit cu Denis Alibec.

Minutul 66:  Ocazie uriaşă pentru Dennis Man. Jucătorul FCSB şutează din careu, însă portarul Astrei, Lazăr respinge.

Minutul 48: Schimbare la FCSB. Benzar se accidentează, iar în locul lui intră Mihai Roman.

A început repriza a 2-a.

PAUZĂ. Scorul este 2-0 pentru FCSB.

Minutul 32: GOOOOOOLLL!!! Este 2-0 pentru FCSB! Cristea marchează cu capul după un corner executat de pe partea dreaptă.

Minutul 29: GOOOOLLLL FCSB. Gnohere înscrie cu capul după o centrare a lui Benzar. Scorul este 1-0 pentru FCSB.

Minutul 19: Ocazii la ambele porţi, însă nu sunt faze spectaculoase. Scorul este, în continuare, 0-0.

Minutul 8: Lovitură liberă pentru FCSB, după ce Gnohere a fost faultat. Lovitura este executată de către Coman, iar balonul loveşte zidul.

Update: A început partida.

Astra - FCSB, rezultat final. Cele două formaţii se vor întâlni duminică, 17 martie, începând cu ora 20.30, pe stadionul din Giurgiu. DC NEWS va transmite live text principalele momente ale acestei partide, în cadrul acestui articol.

Astra - FCSB, rezultat final. Este un meci extrem de important pentru ambele echipe, dar mai ales pentru echipa lui Gigi Becali care este obligată să câştige pentru a se menţine în lupta pentru titlu.

Astra - FCSB, rezultat final. FCSB se află, înaintea disputării acestei partide, pe locul III, cu 25 de puncte. Liderul clasamentului este CFR Cluj cu 33 de puncte, echipă urmată de U Craiova cu 29 de puncte.

Astra - FCSB, rezultat final. Aseară s-a desfăşurat un alt duel important, CFR Cluj a câştigat cu 1-0 partida disputată în deplasare cu Viitorul.

Vezi şi: Manifestaţie împotriva preşedintelui Vucic, la Belgrad