Andreea Mitu s-a calificat în optimile BRD Bucharest Open

Andreea Mitu s-a calificat, marți seara, în optimile de finală ale turneului BRD Bucharest Open (WTA).

Andreea Mitu s-a calificat după ce a învins-o pe a opta favorită la câștigarea turneului, Annika Beck.

Andreea Mitu a pierdut primul set cu 6-1, dar le-a câștigat pe următoarele două cu 6-3.

Turneul BRD Bucharest Open (WTA) are loc la arenele BNR, cu premii totale de 226.750 euro.

Monica Niculescu s-a calificat, marți, în optimile turneului de tenis BRD Bucharest Open (WTA), după un meci maraton cu Ana Bogdan, pe care a învins-o cu 6-2, 5-7, 6-2.

Niculescu, a treia favorită a competiției, a reușit o victorie muncită, după aproape trei ore de joc (2 h 58 min), în fața unei adversare mult mai slab clasate.