Al Hilal. Ce performanță a reușit echipa lui Reghecampf

Fostul antrenor al Stelei, Laurențiu Reghecampf, i-a uimit pe cei de la Al Hilal reușind să își ducă noua echipă pe locul trei în campionatul din Arabia Saudită.

Echipa lui Reghecampf a reușit în acest weekend să se impună cu 3-0 în fața echipei Al Khaleej. Brazilianul Thiago Neves a marcat din lovitură liberă în minutul 3 al meciului. Dubla atacantului Al Qahtani a stabilit rezultatul final al meciului încă din minutul 17.

Această victorie o aduce pe Al Hilal pe locul 3 în campionat, având un total de 13 puncte după 5 meciuri. Pe primele două locuri se află Al Nasr și Al Ittihad, ambele echipe având un punctaj maxim.