Liga 1: ACS Poli Timișoara - Steaua București 1-0. ”Roș-albaștrii” au primit gol în minutul 88

Steaua București a pierdut, duminică seară, meciul cu ACS Poli Timișoara, scor 1-0, într-o partidă din etapa a zecea a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al confruntării de pe stadionul "Dan Păltinișanu" din Timișoara a fost înscris în minutul 88, de spaniolul Javier Hernandez, cu un vole superb din marginea careului, în vinclul porții lui Niță.

Steaua, la care a Țiți Dumitriu a debutat în postura de antrenor principal, după plecarea lui Massimo Pedrazzini, a avut două bare, prin Alex Chipciu (23) și Nicușor Stanciu (66).

Roș-albaștrii au suferit astfel a doua înfrângere în campionat și ocupă locul cinci în clasamentul Ligii 1, la patru puncte în spatele liderului Astra Giurgiu. Campioana a pierdut două din ultimele trei deplasări din campionat.

De partea cealaltă, ACS Poli Timișoara a câștigat cu 1-0 toate cele trei meciuri de la venirea lui Florin Marin pe banca tehnică.

Echipele de start:

ACS Poli Timișoara: Kirschstein - Belu, Luchin, Cânu, D. Popescu - Ov. Popescu, Sarmov, Llorente - Zicu, Elek, Goga. Rezerve: Smaranda, Melinte, Neagu, Artean, Curtean, Hernandez, Rufino. Antrenor: Florin Marin.

Steaua: Niţă - Alcenat, Varela, Toşca, Guilherme - Muniru, L. Filip - Ad. Popa, N. Stanciu, Chipciu - Tade. Rezerve: Cojocaru, Râpă, Hamroun, Papp, Tudorie, Breeveld, Enceanu. Antrenor: Țiți Dumitriu.