Academia Rapid, baraj promovare. Festival de goluri

rapid baraj
rapid baraj

Festival de goluri în meciul de baraj disputat de Academia Rapid şi AFC Singureni.

Echipa de fotbal Academia Rapid a învins, sâmbătă seara, în deplasare, cu scorul de 7-0 (2-0) formaţia AFC Singureni, într-o partidă contând pentru prima manşă a barajului pentru promovarea în Liga a III-a.

Golurile formaţiei giuleştene au fost înscrise de Petre Goge (minutul 11, 57), Daniel Niculae (minutul 13), Marian Vlada (minutul 54) şi Alexandru Burlacu (minutul 63, 68, 84).

De menţionat că la gazde a evoluat şi primarul comunei Singureni, Marian Pătuleanu, din minutul 70 al partidei desfăşurate pe stadionul "Marin Anastasovici" pe care îşi dispută meciurile de pe teren propriu formaţia dn Liga I, Astra Giurgiu.

Partida retur dintre câştigătoarea campionatului Ligii a IV-a din Bucureşti, Academia Rapid, şi campioana judeţului Giurgiu, AFC Singureni, se va disputa la 23 iunie, pe Stadionul Giuleşti-Valentin Stănescu.