DCNews Sanatate Coronavirus Student de la UPG Ploieşti, dus la spital pentru izolare şi prelevare de probe

Student de la UPG Ploieşti, dus la spital pentru izolare şi prelevare de probe

Alertă în Ploieşti, ca urmare a unei suspiciuni de infectare cu coronavirus. 

Un student de la Universitatea Petrol şi Gaze Ploieşti, întors din Lombardia, s-a prezentat, luni, cu durere în gât şi febră la cabinetul universităţii şi a fost dus la spital pentru izolare şi prelevare de probe, informează Prefectura Prahova.

"Un student la Universitatea Petrol şi Gaze din Ploieşti, întors azi noapte din Lombardia, s-a prezentat cu durere în gât şi febră la cabinetul universităţii. A fost solicitat echipaj de transport ATPVM (Autospecială Transport Personal şi Victime Multiple, n.r.) şi este transportat la Secţia boli infecţioase a spitalului judeţean pentru izolare şi recoltare probe", precizează Prefectura Prahova, citează Agerpres.

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus