DCNews Sanatate Coronavirus Șefa de campanie a PMP cere DOSARE PENALE pentru toți parlamentarii care nu s-au izolat, după întâlnirea NATO

Șefa de campanie a PMP cere DOSARE PENALE pentru toți parlamentarii care nu s-au izolat, după întâlnirea NATO

"Dosar penal pentru toţi parlamentarii care au primit informarea de la Secretariatul general al Adunării NATO, pe 6 martie, dar nu au luat legătura cu medici de specialitate, nu s-au izolat și au continuat să participe la reuniuni.

Domnul Chițac este în această situație. Înțeleg din fotografiile de la eveniment că au mai participat și alți parlamentari români, care ulterior datei de 6 martie erau fie la întâlniri cu sute de persoane, fie la emisiuni tv. Regulile sunt pentru toată lumea. Și trebuie respectate.

Sănătatea are prioritate! Iar România are nevoie de oameni politici responsabili.", a scris Ioana Constantin pe pagina sa de Facebook. 

Știri similare din categoria Coronavirus Vezi toate articolele