DCNews Sanatate Coronavirus Poliția îi gonește de pe plajă pe petrecăreții din Vama Veche

Poliția îi gonește de pe plajă pe petrecăreții din Vama Veche

Poliția îi gonește de pe plajă pe petrecăreții din Vama Veche

Poliția a eliberat plaja din Vama Veche de tinerii care petreceau ziua de 1 Mai.

Potrivit România TV, oamenii legi i-au gonit de pe plajă pe tinerii adunați în seara de 1 Mai.

Conform restricțiilor în vigoare, nimeni nu mai are voie să iasă în exterior după ora 22:00. Astfel, oamenii legii au început să intervină în jurul orei 21:00, dar, cu toate acestea, tinerii au plecat din locul în care petreceau și s-au mutat în alt loc. Ulterior, oamenii legii au mers și în acel loc și i-au trimis pe tineri acasă.

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus