DCNews Sanatate Coronavirus Pilot Tarom, infectat cu coronavirus. Directorul Tarom, anunţ: 30 de persoane, în izolare

Pilot Tarom, infectat cu coronavirus. Directorul Tarom, anunţ: 30 de persoane, în izolare

Directorul Tarom, George Barbu, a anunţat că, după ce un pilot al companiei a fost depistat pozitiv cu coronavirus, 30 de persoane sunt în izolare la domiciliu. 

"Colegul nostru este asimptomatic. Duminică a anunţat oficial şi contacţii direcţi, alţi 10 piloţi, care se află în izolare la domiciliu, împreună cu familiile lor. Un număr total de 30 de persoane în izolare, toţi asimptomatici, sunt foarte ok, nu au nimic momentan. Aceştia au participat la o şedinţă comună între ei, nu la o şedinţă a companiei.", a declarat George Barbu, director Tarom, la Antena 3. 

VEZI ŞI CORONAVIRUS. Pilot de la TAROM depistat pozitiv

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus