DCNews Sanatate Coronavirus Lovitură pentru Musk. Doi angajați SpaceX au COVID-19

Lovitură pentru Musk. Doi angajați SpaceX au COVID-19

Doi angajaţi ai facilităţii SpaceX din California, unde se construiesc rachetele Falcon 9, au fost testaţi pozitiv cu noul coronavirus.

După aceste două rezultate pozitive, compania lui Elon Musk a luat decizia de a trimite câţiva dintre angajaţi acasă, în carantină, pentru a urmări dacă apar şi simptomele îmbolnăvirii de COVID-19.

Compania SpaceX nu a răspuns solicitărilor presei de a comenta această informaţie, conform The Telegraph, scrie Agerpres. 

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus