DCNews Sanatate Coronavirus Klaus Iohannis, solicitare FERMĂ: Testarea personalului medical este IMPERATIVĂ

Klaus Iohannis, solicitare FERMĂ: Testarea personalului medical este IMPERATIVĂ

Klaus Iohannis a cerut directorilor de spitale din România, în cadrul videoconferinţei de marţi, 24 martie 2020, să testeze tot personalul medical din subordine pentru COVID-19. 

"Vă rog să asiguraţi protejarea medicilor şi a personalului medical. Faceţi TOT ce este necesar pentru a le asigura echipamentele. Testarea personalului medical este imperativă, trebuie să fie o prioritate absolută. Sub nicio formă nu trebuie să mai avem cazuri revoltătoare precum cele de la spitalul din Suceava, spitalul Gerota sau, mai nou, spitalul Sf. Ioan  din Bucureşti", a declarat Klaus Iohannis. 

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus