DCNews Sanatate Coronavirus Covid-19. OMS: Europa, CENTRUL EPIDEMIEI de coronavirus. PRAG TRAGIC al morții

Covid-19. OMS: Europa, CENTRUL EPIDEMIEI de coronavirus. PRAG TRAGIC al morții

Organizaţia Mondială a Sănătăţii a transmis bilanţul pandemiei de coronavirus. Până acum, mai mult de 5000 de persoane şi-au pierdut viaţa. 

Peste 5.000 de persoane şi-au pierdut viaţa din cauza coronavirusului, un prag tragic, a anunţat vineri directorul Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii, Tedros Adhanom Ghebreyesus, confirmând bilanţuri centralizate şi publicate anterior de agenţiile de presă internaţionale.

Potrivit şefului OMS, Europa a devenit epicentrul pandemiei, scrie Agerpres. 

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus