DCNews Sanatate Coronavirus Arafat, despre numărul medicilor la punctele vamale, mai ales Borș și Nădlac. Nouă decizie

Arafat, despre numărul medicilor la punctele vamale, mai ales Borș și Nădlac. Nouă decizie

Sursa foto: Agerpres

„La nevoie, Poliția și Jandarmeria asigură însoțirea, fluidizarea circulației rutiere. Ați văzut ieri (marți - n.red.) la granițe. Cei care intră sunt trimiși acasă sub escortă, acest lucru se va face când e nevoie. (...) La ora 3.00 frontiera era liberă", a spus, miercuri, Raed Arafat.

Conform sursei citate, sunt 720 de cazuri în carantină, 429 de cazuri sosite prin Ungaria, 23 prin Serbia, 54 pe Aeroportul Otopeni.

„Poliția de Frontieră urmărește toate cursele cu escală, persoanele care ajung în România nu pot ascunde de unde pleacă, au fost tentative de a ne induce în eroare, au sosit din Ucraina venind din Italia schimbând avioanele. Apelăm la responsabilitatea lor pentru că pun în risc părinții lor și bunicii", a spus șeful DSU.

Știri similare din categoria Coronavirus Vezi toate articolele