Jake LaTurner, un congresman american, a anunţat că are COVID-19. Cu câteva ore înainte de rezultat, acesta a participat la şedinţa Camerei Reprezentanţilor, organizată pentru validarea alegerilor din SUA.
Acesta s-a testat ca urmare a protocolului din Washington, care presupune ca toate persoanele care vin din afara statului să treacă printr-o astfel de procedură.
Din primele informaţii furnizate de echipa sa, acesta nu are simptome, însă se va izola şi va urma sfaturile medicilor.