DCNews Stiri Accident Piața Victoriei. Autobuz RATB, lovit de un autoturism. Intervenție de urgență

Accident Piața Victoriei. Autobuz RATB, lovit de un autoturism. Intervenție de urgență

piata victoriei

Un autobuz RATB a fost implicat, marți dimineață, într-un accident rutier. Un autoturism a intrat în coliziune cu un autobuz al liniei 783.

Accidentul s-a produs în jurul orei 05:45, când conducătorul unui autoturism înmatriculat în județul Covasna, în vârstă de 26 de ani, a intrat în coliziune cu un autobuz al liniei 783. Autoturismul circula dinspre Calea Victoriei către bulevardul Iancu de Hunedoara.

În autobuz nu se aflau pasageri, iar șoferul acestuia nu a suferit răni majore, însă 3 pasageri din autoturism au fost răniți și transportați în stare de conștiență la spitalele Elias și Floreasca din Capitală.

Traficul a fost restricționat pe benzile 1 și 2, pe bulevardul Lascăr Catargiu, sensul dinspre Piața Romană spre Victoriei, dar și pe Iancu de Hunedoara, lângă pasaj, sensul spre Calea Dorobanți.

Vezi și: Protestatar mort. Piața Victoriei, apelul Rezist pentru această seară

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri