DCNews Stiri Auto Un român va primi despăgubiri de la un dealer Mercedes pentru că nu și-a putut conecta telefonul la mașină

Un român va primi despăgubiri de la un dealer Mercedes pentru că nu și-a putut conecta telefonul la mașină

Foto cu caracter ilustrativ Pexels

Bărbatul a dat în judecată dealer-ul și cerut inițial daune morale în valoare de 1 leu. Ulterior s-a răzgândit, iar într-un final el a obținut o sentință care obligă dealer-ul să-i achite daune morale în valoare de 25.000 de lei, scrie realitatea.net.

Bărbatul a declarat în fața judecătorilor că, în timpul unei vacanțe în Spania, a fost nevoit să-și monteze telefonul pe bord pentru a urmări navigația, dar nu a funcționat. Mai mult, acesta a spus că a suferit traume deoarece prietenii săi râdeau de el că a dat bani pe o mașină scumpă și nu poate folosi toate dotările. Sentința instanței este definitivă.

Știri similare din categoria Auto Vezi toate articolele